ד"ר אורי שקד

"השחף המגביה עוף, הוא זה המרחיק ראות"

(ג'ונתן ליווינגסטון השחף -ריצארד באך )

 

ד"ר אורי שקד המייסד והבעלים של חברת   , הוא מהנדס בוגר (בהצטיינות) בהנדסת מבנים -הטכניון הפקולטה להנדסה אזרחית. את עבודות המחקר לתואר מגיסטר ואת עבודות הדוקטורט שלו עשה במחלקה לניהול הבניה בנושאים של שילוב אינטיליגנציה מלאכותית AI בניהול והקמת מבנים.

 

במהלך חייו המקצועיים ד"ר שקד ניהל תכנון והקמה של פרויקטים מורכבים מרובי שימושים ויעודים. בין השנים 2000 – 2002 ניהל ד"ר שקד את החברה היזמית "מישורים" שיזמה והקימה פרויקטים בארץ ובקנדה. בשנת 2004 הקים ד"ר שקד את חברת שעוסקת בניהול ופיקוח, ניהול ובקרת לוחות זמנים ובייעוץ הנדסי

 

ד"ר שקד ניהל את הפרויקט הראשון היחיד (עד כה) שהוקם  בארץ במתודולוגיה שיתופית " IPD – "Integrated Project Delivery . פרויקט Saxum המרכז לחילופי תרבות. על הקמת הפרויקט נכתבו עליו מספר מאמרים אקדמיים. ד"ר שקד חוקר שותף במחקר שהזמינה חברת נתיבי ישראל אשר בחן את הישימות בארץ ובעולם של שיטת ההקמה IPD  בתשתיות תחבורתיות . המחקר אף הציע מתווה לבחינת השיטה בפרויקטים של החברה.

 

ד"ר שקד הוא מומחה בעל שם בתחום של תכנון ניהול ובקרת לוחות זמנים. בעבודתו מיסד תהליכי תכנון ובקרה של לוחות זמנים המיושמים ברב חברות התשתית  בארץ (נתיבי ישראל , רכבת ישראל, חברת כביש חוצה ישראל, נתיבי איילון ועוד ). בזכות פועלו, מיסדו חברות התשתית המובילות תהליכים ונהלים אשר שדרגו את מערך בקרת לוחות הזמנים בפרויקטים שתחת אחריותם.

 

ד"ר שקד רואה חשיבות רבה בשיפור היעילות של ענף הבניה והתשתיות.  בכלל זה הטמעת מתודולוגיות של "Lean Construction" , הטעמת מתודולוגיות וטכנולוגית  BIM בניהול התכנון וההקמה.  בשנת 2013, הקים ד"ר שקד יחד עם ד"ר גאד גארוש את חברת P2C .  העוסקת ניהול מודלים -BIM Managment בתכנון במודל משותף -Collaborative Design . כמו כן החברה עוסקת במידול BIM של מבנים ותשתיות תחבורה על כל מימדיו מודלים אדריכליים, קונסטרוקציה ומערכות. שילוב של מימד הכמויות והתקציבים במודל ושילוב לוחות זמנים במודל. 

 

ד"ר שקד מילא שורה של תפקידים ציבוריים בתחום עיסוקו. ד"ר שקד חבר נבחר בועד של אגוד המהנדסיים לבניה ותשתיות משנת 2002. הוא שימש סגן יו"ר האיגוד בין השנים 2004-2007 ויו"ר תא ניהול הבניה באיגוד המהנדסים בין השנים 2013-2016.

 

03-6952555​

סי בריבוע